17. – 21. 11. 2021

UBYTOVÁNÍ

Komplex MenDan Magic Spa & Wellness**** se nachází uprostřed malebné obce Zalakaros a nabízí pohodlné ubytování v klimatizovaných pokojích typu superior s  moderním dobře vybaveným sociálním zařízením, koženým sofa, trezorem, televizí, bezplatným přístupem k internetu a minibarem (za poplatek). Každý host má k dispozici také ručníky a župan. Hotelový wellness komplex je přizpůsoben i osobám se sníženou pohyblivostí. Pro hosty s malými dětmi jsou pokoje na vyžádání dle potřeby bezpříplatkově doplněny. Prostory hotelu včetně zóny Spa & Wellness a chráněného parkoviště jsou propojeny výtahem. Hotel operuje non-stop anglicky i německy komunikující recepcí, kde lze získat informační materiály a doporučení na řadu kulturních zajímavostí, místních restaurací či vinných sklípků. Dostupnost nepřetržité lékařské pomoci a zubní pohotovosti je samozřejmostí.

STRAVOVÁNÍ

Bohatá snídaně a stejně pestrá večeře formou bufetu je pro účastníky tohoto programu ještě více rozšířená o výběr pokrmů zdravé výživy, především čerstvého ovoce a zeleniny. Nápoje k večeři s výjimkou stolní vody jsou hrazené zvlášť. Hosté si také mohou přiobjednat oběd á la carte v hotelové restauraci Coral, která disponuje venkovní terasou s místem pro kuřáky.

LÁZNĚ A WELLNES

Naši hosté mohou bezplatně využít hotelovou tělocvičnu, plavecký bazén, zážitkový a termální bazén, jacuzzi, parní komoru a finskou saunu s mnoha řízenými ceremoniály. Za poplatek lze také vyzkoušet řadu masáží, navštívit kosmetický salon nebo využít služeb manikérky či pedikérky. K návštěvě můžeme také doporučit městské termální lázně (teplota vody 28 °C až 36 °C) s každodenním provozem od 9. do 18. hodin, které nabízejí své služby v bezprostředním sousedství komplexu MenDan Magic Spa & Wellness. Termální voda z vrtu Zalakaros je vhodná především k rehabilitaci pohybového ústrojí, ale využívá se i k podpůrné léčbě chronických gynekologických onemocnění.


DOPRAVA

Program uvažuje individuální dopravní obslužnost každého účastníka – obec Zalakaros je z Prahy vzdálená 550 km (téměř celou cestu lze ujet po dálnici). Alternativně je možné za příspěvek na pohonné hmoty využít pohodlného minibusu.

TAXY – POPLATKY – POJIŠTĚNÍ

Účastníky upozorňujeme, že nabídka není organizovaná ve smyslu zájezdu CK a proto důrazně doporučujeme sjednat si cestovní pojištění – za škody na zdraví či majetku v souvislosti s cestou a pobytem účastníků programu nenese jeho organizátor odpovědnost.

INSTRUKTOR

Ranní jógu a pranayamu, odpolední pilates i večerní jógu povede zkušená lektorka Petra Chocholová, která absolvovala několik studijních cest do Indie za jógou a meditačními technikami u „acharya“ V. Venkateshe – styl zvaný Atmavikasa, jenž reprezentuje filozofii sebepoznání a nalézaní vlastních zdrojů.  Pilates se věnuje již devět let, na jehož počátku absolvovala učitelský kurz. Její doménou jsou soukromé hodiny a individuální přístup ke každému cvičenci i na skupinových hodinách o nejvíce osmi účastnících ve studiu na rozhraní pražských Vinohrad a Vršovic. Stále se vzdělává prostřednictvím odborných seminářů doma i v zahraničí – je absolventkou kurzu  Jóga v širších souvislostech se zaměřením na zdravotní aspekty v systému spirální jógy a tradiční jógové techniky podle B. K. S. Iyengara. Více informací o instruktorovi a nabídce jeho služeb naleznete na stránkách: www.chocho.cz

JÓGA

je starověké cvičení, které pomáhá utvářet harmonii těla, mysli a duše. Lidé cvičí jógu po tisíce let, aby pocítili rovnováhu a klid v sobě samých. Během cvičení jógy si více uvědomujeme naše dýchání a naše tělo spolupracuje s myslí. Jóga také napomáhá být zdravější a šťastnější díky vitální životní energii, která proudí celým naším tělem.

Iyengar jako první začlenil do výuky pomůcky. U začátečníků jsou pomůcky vnímány především jako podpora k získání rovnováhy, v pokročilejších lekcích pomáhají pochopit a zdokonalovat pozice. Tento směr jógy je známý pro své zaměření na detail a precizní nastavení asán.

Atmavikása znamená sebepoznání a představuje systém, který vychází z nejstaršího učení Patanjaliho, jenž aplikuje jógu s větším důrazem na přesnost a delší výdrž v předepsaných sériích.

PILATES

je zázračný systém pohybů, které blahodárně působí jak na tělo, tak na duši. Základem Pilatovy filozofie byla myšlenka, že mnohé prvky moderní civilizace tělesné zdatnosti škodí – moderní životní styl s mobilními telefony, auty, ekonomickým tlakem a znečišťováním životního prostředí způsobuje tělesný i mentální stres a choroby s ním spjaté. Každý Pilatův cvik zapojí celé tělo – od hlavy až po špičky prstů na nohou. Aniž byste se fyzicky zcela vyčerpali, začnete si šetrným způsobem uvědomovat vlastní fyziognomii. Pilatova filozofie tělesné zdatnosti má co nabídnout každému bez ohledu na věk a tělesné schopnosti, zvláště pak těm, kteří by chtěli být silní bez mohutných svalů. Tato cvičební metoda vám dodá šarm, správné držení těla, pohyblivost a sílu.

DATUM KONÁNÍ PROGRAMU

17. – 21. 11. 2021   Středa – Neděle

CENA CELÉHO PROGRAMU

8 100 Kč/osoba/5 dní/4 noci přihláška a platba do 18. 10. 2021

CENA POBYTU BEZ CVIČENÍ

6 650 Kč/osoba/5 dní/4 noci přihláška a platba do 18. 10. 2021

Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou: 420 Kč/noc

PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK POUZE PÍSEMNOU/MAILOVOU CESTOU: p.chocholova@gmail.com

ČÍSLO ÚČTU PRO PLATBU AKCE: 2108676255/2700 VARIABILNÍ SYMBOL: RODNÉ ČÍSLO

ALTERNATIVNÍ DOPRAVA MINIBUSEM

Odjezd z Prahy v 7.30 hodin

příjezd do Zalakaros okolo 15. hodiny

Odjezd ze Zalakaros v 11.30 hodin

příjezd do Prahy okolo 19. hodiny.

Příspěvek na PHM Praha – Zalakaros – Praha: 1 700 Kč/osoba splatný hotově.

ČASOVÝ ROZVRH

STŘEDA
1500   –    1530          CHECK-IN
1715 –    1800             PILATES
1815   –   1900           JÓGA
ČTVRTEK
730 –     845               JÓGA A PRANAYAMA
1730 –    1900           JÓGA A PILATES
PÁTEK¨
730 –     845              JÓGA A PRANAYAMA
1730 –    1900          JÓGA A PILATES
SOBOTA
730 –     845             JÓGA A PRANAYAMA
1730 –    1900         JÓGA A PILATES
NEDĚLE
730 –     830             JÓGA A PRANAYAMA
1030   –    1100       CHECK-OUT