Terapie

Reiki je japonské slovo a skládá se ze dvou japonských znaků; rei – vesmírný, univerzální, životadárný a ki – energie (čínsky čchi, hindsky prána, havajsky mana). Je to nejjednodušší a nejkomplexnější uzdravující metoda. Působí nejen přímo na fyzické tělo, ale i na mnoha dalších vyšších úrovních – duchovních, duševních a spirituálních. Odstraňuje tak nejen důsledek, ale i příčinu nemoci.
Jak REIKI léčí?
Jsme naživu díky životní energii, která námi neustále probíhá po drahách zvaných meridiány a také okolo nás v poli energie, zvaném aura. Životní energie (ki, čchi) vyživuje orgány a buňky těla a podporuje je v jejich vitálních funkcích. Pokud je toto plynutí energie narušeno, způsobuje to snížení funkce jednoho nebo více orgánů a tkání fyzického těla. Reiki léčí tím, že se pozitivní energie dostává do nemocných částí těla a nabíjí je. Čistí, urovnává a lečí energetické cesty. Harmonizuje čakry, podporuje životní procesy, ke kterým náleží i odstraněníjedů a odpadů na všech úrovních. Umožňuje, aby životní energie mohla v nás a kolem nás plynout přirozeným způsobem.

Hypnotická a komunikační terapie Miltona H. Ericksona
Erickson neprosazoval žádnou konkrétní teorii osobnosti. Věřil, že každý člověk je jedinečný a osobitý. Každý máme svůj vlastní životní příběh, proto je třeba k terapii přistupovat vždy podle jedinečnosti konkrétního člověka a jeho životní situace.
Nevědomí v pojetí Ericksona je moudré a tvořivé, má vhled, umí nám pomoci zařídit si věci tak, abychom byli spokojení. Pokud mu poskytneme prostor. Při své psychoterapeutické práci proto Erickson využíval také hypnotického transu, který právě umožňuje přizvat ke spolupráci naše vědoucí nevědomí. Hypnóza v jeho pojetí je pak nedirektivní, je to dialog mezi terapeutem a klientem, při kterém společně objevují způsob, jak do transu vstoupit a jak ho využít ve prospěch klienta. Hypnóza je procesem učení, ať už ve smyslu učení se, jak do hypnotického transu vstoupit, tak ve smyslu učit se zužitkovat transovní zážitky.

Chcete-li něco ve svém životě změnit, tento způsob terapie může být cestou právě pro Vás:

  • trápíte se něčím

  • procházíte složitým životním obdobím

  • máte potíže v osobních či pracovních vztazích

  • trpíte úzkostí, nespavostí, depresí

  • máte psychosomatické potíže